Opłata za kartę kredytową

Karta kredytowa jest dość specyficznym narzędziem w naszym portfelu. Nieumiejętne posługiwanie się nią może być zabójcze dla naszych domowych finansów. Płacenia nią za granicą zawsze sporo nas kosztuje ze względu na wysokie prowizje i przewalutowanie. Ma natomiast jedną ogromną zaletę – okres bezodsetkowy jeżeli właściciel karty kredytowej go nie przekracza: http://kredo.net.pl/karta-kredytowa-i-okres-bezodsetkowy/.

Kilka, kilkanaście lat temu, zwłaszcza przed kryzysem finansowym banki rozdawały swoje karty kredytowe każdemu na lewo i prawo. Teraz banki już nie są tak chętne do ich wydawania poprzez co ich liczba powoli ale systematycznie spada. Mimo tego że wszystkim się tak wydaje ale karta kredytowa nie jest całkowicie bezpłatnym produktem. Najczęściej banki zwalniają nas z opłaty za wydanie karty i korzystanie z niej ale tylko w pewnym okresie czasu (np. na okres roku).

Istnieje możliwość zwolnienia się z rocznej opłaty za korzystanie z karty ale pod warunkiem że osiągniemy wymagany próg obrotów na karcie, ale przy korzystaniu z ich większej liczby staje się to trudnym zadanie. Dlatego zaleca się aby korzystać z jak najmniejszej ilości kart kredytowych. Warto zrobić przegląd kart w naszym portfelu i zrezygnować z tych z których praktycznie wcale nie korzystamy a tylko generują nam dodatkowe comiesięczne koszta. Tym łatwym sposobem znacznie łatwiej jest wykonać wymagany obrót i zwolnić się z opłaty. Ciekawym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest także bezpośrednie zapytanie banku o to czy nie zwolniłby nas z opłaty. Często podczas rozmów z pracownikami banku nie tylko zostajemy zwolnienie z opłaty ale również dostajemy róże promocje jak na przykład cashback za płatności nasza kartą. Zatem wniosek nasuwa się jeden – zawsze warto zapytać, to nic nie kosztuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *